Logo Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa – Grupa PGU

Adres:

ul. Zdrojowa 2
57-850 Świeradów-Zdrój

www: www.uzdrowiska-pgu.pl
e-mail: adm@uzdrowisko-swieradow.pl

tel: 75 78 20 739

Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa – Grupa PGU

Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa, położone w Sudetach u podnóża Gór Izerskich, należy do najbardziej znanych kurortów w kraju. O wyjątkowości tego miejsca decydują położenie, klimat, odkryte w XVI wieku źródła wody mineralnej oraz ponad 200 - letnia tradycja lecznictwa uzdrowiskowego. Wszystkie te elementy sprzyjają leczeniu, które wzbogacone jest o naturalne surowce lecznicze, takie jak wody radonowe, wysokiej jakości borowinę oraz wszechobecne świerki, które porastają otaczające góry. Dzięki takiemu usytuowaniu kurort dysponuje wyjątkowym, niepowtarzalnym bodźcowym klimatem, nasyconym szlachetnym i unikatowym na skalę Europy radonem, który sprzyja wypoczynkowi, odnowie sił witalnych oraz efektywnemu leczeniu.

W Uzdrowisku Świeradów świadczone są zabiegi w ramach schorzeń: górnych i dolnych dróg oddechowych, kobiecych, naczyń obwodowych, ortopedyczno - urazowych, reumatologicznych, skóry, cukrzycy oraz osteoporozy. To oznacza, że kuracjusze po konsultacjach z lekarzem korzystają z gamy ponad 50 zabiegów w zakresie: kinezyterapii, światłoterapii, elektrolecznictwa, hydroterapii, balneoterapii, krenoterapii, inhalacji.

Świeradów-Zdrój nazywany jest doliną młodości, bowiem kuracja z wykorzystaniem występującego tu radonu zwiększa poziom hormonów decydujących o witalności. Oferta lecznicza sudeckiego zdroju jest jednak dużo bogatsza, ponieważ obejmuje ponad 50 zabiegów leczniczych oraz zabiegów SPA i wellness, wykonywanych przez profesjonalny personel.

Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa jest jednym z dwóch uzdrowisk w Polsce, które oferuje zabiegi lecznicze na bazie radonu na tak dużą skalę i jednym
z dwudziestu uzdrowisk radonowych w Europie.

Na podstawie badań stwierdzono, że po trzech tygodniach pobytu
w Świeradowie-Zdroju u kuracjuszy stosujących kąpiele oraz inhalacje radonowe wyraźnie zwiększa się poziom hormonów – estrogenów
i testosteronu, co przekłada się na wzrost witalności, szybszej regeneracji sił
i zatrzymania procesów starzenia.

Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa, oprócz terapii leczniczych swoim gościom oferuje zabiegi w SPA Kwiat Lotosu, zaprojektowanym w stylu japońskim. W uzdrowiskowym SPA został zgromadzony cały zakres przeprowadzanych przez profesjonalną kadrę, odpowiednio poukładanych zabiegów, które oczyszczą organizm, ciału przywrócą blask i poprawią samopoczucie.

Pobyt w świeradowskim zdroju, połączony z tradycyjnym leczeniem, przy wykorzystaniu naturalnych zasobów uzdrowiska, jest gwarancją poprawy samopoczucia, szybkiej odnowy oraz podwyższenia witalności i spowolnienia procesów starzenia.

© 2013 Fundacja Klaster Innowacyjny "Dla zdrowia Sudety"
Projekt i wykonanie: www.reklama-walbrzych.pl
Projekt finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach realizacji zadania publicznego pt.: Wzmocnienie potencjału Klastra Innowacyjnego "Dla zdrowia-Sudety".
fot. Dawid Twardowski (góry) oraz PGU